W samym sercu Mazur

INWESTYCJA IDEALNA

Popularność Mazur nieustannie rośnie. Coraz więcej osób rezygnuje z życia w miastach i dzięki możliwości pracy zdalnej wybiera spokojne życie właśnie tu. Dodatkowo pandemia uświadomiła ludziom, że własny ogródek lub taras to komfort, o który warto zadbać.

Mieszkanie na Mazurach to także świetna lokata kapitału – coraz więcej osób chce wypoczywać w kraju, więc wynajmy wakacyjnych apartamentów cieszą się ogromną popularnością. A czy może być lepsze miejsce na ciekawy urlop niż rozsławione
i leżące nad trzema jeziorami urokliwe Mrągowo?

Mrągowo

Mrągowo to niezwykle malownicze miasteczko, które jest najdogodniej położone na całych Mazurach. Do Olsztyna dojedziemy stąd w niespełna godzinę, dojazd z Warszawy zajmuje trochę ponad trzy godziny (220 km). Najbliższe lądowisko dla helikopterów znajduje się przy Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach (mniej niż pół godziny jazdy drogą S-16), awionetki mogą lądować na lotnisku w Wilamowie pod Kętrzynem (ok. 40 minut jazdy autem).

Mrągowo to miasteczko, które żyje cały rok. Zimą na Górze Czterech Wiatrów działa wyciąg narciarski, w okolicy jest wiele tras do narciarstwa biegowego. W słynnej Bazie Mrągowo można nauczyć się latania na lodzie bojerami.

W mieście jest muzeum, biblioteka, obiekty sportowe, a dla najmłodszych – miasteczko westernowe.

Miasto ludzi aktywnych

Sezon turystyczny na Mazurach zaczyna się na początku maja i trwa do października. W tym czasie region oferuje szereg atrakcji sportowych, kulturalnych, rozrywkowych. W samym Mrągowie w amfiteatrze niemal co weekend są koncerty, maratony kabaretowe czy festiwale, z których najsłynniejszym jest Piknik Country.

Mrągowo jest doskonałą bazą wypadową do bliższych i dalszych wycieczek. Łatwo stąd dotrzeć do mazurskich kurortów Giżycka (50 minut autem, po drodze mija się Ryn), Mikołajek (niespełna pół godziny autem) czy do Kętrzyna (40 minut autem), gdzie znajduje się dawna wojenna kwatera Hitlera – Wilczy Szaniec (to jedna z największych mazurskich atrakcji). Dojazd do Olsztyna, w którym są dwie duże galerie handlowe, teatr lalek, Teatr im. Stefana Jaracza, kina i filharmonia, zajmuje niespełna godzinę.